Werken F25 in Kessel-lo Alles over de werken aan de fietssnelweg Leuven - Aarschot

Er wordt hard gewerkt aan de fietssnelweg F25 Leuven - Aarschot. Op 5 januari zijn de werken aan de fietssnelweg in Kessel-lo gestart. 

De werken worden opgedeeld in 2 fases: 

Deel 1: Eénmeilaan - tussen de ingang van De Lijn en de ingang van het Provinciedomein.

Deel 2: Eénmeilaan/Kesseldallaan - tussen de ingang van het Provinciedomein en het Vuntcomplex. 

Timing 

De werken aan deel 1 (De Lijn - Provinciedomein) zijn gestart op 5 januari 2026. Maandag 9 maart 2026 starten ook de werken aan deel 2 (Provinciedomein - Vuntcomplex). 

De werken verlopen vlot en volgens planning. Het einde van de werken is voorzien voor oktober 2026.

Fietssnelwegen202109 009 WEB

Eénmeilaan opnieuw open voor verkeer vanaf 8 juli

Vanaf woensdag 8 juli is er terug autoverkeer mogelijk in de Eénmeilaan in beide richtingen. Fietsers kunnen vanaf dan de nieuwe fietssnelweg gebruiken, tussen de ingang van De Lijn en de oversteekplaats naar het provinciedomein. Ook de omleiding voor het busverkeer vervalt die dag. 

 

Verkeerssituatie Kesseldallaan

Maandag 9 maart start fase 2 van de werken aan de fietssnelweg F25 in Kessel-lo. Deze werken zorgen voor een wijziging van de verkeerssituatie in de Kesseldallaan.

Ter hoogte van de Fazantenlaan wordt het fietspad (richting Leuven - De Becker Remyplein) onderbroken. Fietsers worden met behulp van safety blocks op de rijbaan begeleid. Vanaf de Fazantenlaan tot na de rotonde met de Domeinstraat wordt de rijbaan gemengd verkeer richting Leuven. Er geldt een snelheidsbeperking van 30 kilometer per uur voor beide rijrichtingen in deze zone. Na de rotonde met de Domeinstraat zijn fietsers verplicht om het fietspad te gebruiken.

Deze verkeerssituatie geldt tot het einde van de werken aan het fietspad in de Kesseldallaan. Er wordt duidelijke signalisatie op terrein voorzien.

Voor weggebruikers richting het Vuntcomplex geldt eveneens een snelheidsbeperking van 30 kilometer per uur. Buiten de snelheidsbeperking blijft de verkeerssituatie ongewijzigd.

De wijziging in de verkeerssituatie op de Kesseldallaan heeft geen effect op de omleiding voor de Eénmeilaan. 

Opgelet! 

Vanaf maandag 8 juni wordt het Linnikpad tussen de Wilselsesteenweg en rotonde Vuntcomplex afgesloten voor fietsverkeer. Fietsers op de F25 volgen de omleiding via Wilselsesteenweg om terug aan te sluiten op de Kesseldallaan. Deze omleiding geldt tot eind augustus, maar wordt vroeger opengesteld indien de werken sneller klaar zijn. Er wordt duidelijke signalisatie op terrein voorzien. 

Eenmeilaan grijs
Toekomstbeeld F25 Eénmeilaan - Ter hoogte van ingang Provinciedomein
F25 - Kesseldallaan
Toekomstbeeld F25 Kesseldallaan

Blijf op de hoogte

Blijf je graag op de hoogte van de werken aan de F25? 

Schrijf je dan in op de nieuwsbrief F25.

Lees alles over de vooruitgang van de werken, informatie over omleidingen, infomomenten en meer.

Inschrijven